Stævner » Resultater fra udenbys stævner » udenbys stævner 2009

 
Resultater fra udenbys stævner 2009



Januar






Februar
 

Distriktstævne Dalumgård Rideklub 24-25/1 2009
Rikke Petersen / Realist B: Prix st. Georg 63,4% = 2. plads. Ærespræmie: lysestager
Thomas Kirk Kristiansen / Clinton: LA5 61%
Thomas Kirk Kristiansen / Clinton: LA5 disk - red ind med pisk :-( 


D-stævne, Hovgård Rideklub
8/2 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LC spring = 2. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LB spring = 3. plads

marts Distriktstævne Hestehavens Rideklub 21-22/3 2009
Rikke Petersen / Realist B: MA1 66,9% = 3. plads.
Henning Lang / Walentino: LA1 61,5%
Henning Lang / Walentino: LA2 56,2%
D-stævne, Svanninge-Millinge Rideklub 21/3 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LC spring = 3. plads
april Distriktstævne Nørre Åby Rideklub 12-13/4 2009
Rikke Petersen / Realist B: MA2 65% = 2. plads
Rikke Petersen / Realist B: Prix st. Georg 64,5% = 5. plads
maj
D-stævne,  Seden Rideklub 3/5 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LC spring = 2. plads
Araberstævne Kirk Arabians 23-24/5 2009
Anne Marie Rasmussen / Evita JC (OX 4449): LC1 63,75% =
3. plads
Anne Marie Rasmussen / Evita JC (OX 4449): LC2 60,90%
Anne Marie Rasmussen / CA Sysim (OX 3814): LC2 60,90%
Anne Marie Rasmussen / CA Sysim (OX 3814): LC2 57,72%

Signe Kirk Kristiansen / IS Sidi Salim (OX 4946): LB1 59,28% 
= 3 plads
Thomas Kirk Kristiansen / Espinho (OX 4767): LA1 58,96%
C-stævne, Davinde Rideklub 29-30/5 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULC spring = 1. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULB spring = 1. plads

 maj Distriktstævne Allerup Rideklub 23-24/5 2009
Rikke Petersen / Realist B: MA1 65,6% = 3. plads.
Rikke Petersen  / Walentino: LA1 61,5%
juni C-stævne, Allerupgård Rideklub 5/6 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULC spring  = 1. plads
Landsstævne Kolding Rideklub 23-24/5 2009
Rikke Petersen / Realist B: MA2 61,7%
Rikke Petersen / Realist B: Prix Sct Georg 58,9%
Rikke Petersen / Realist B: Intermediere I 57,3%
 juni Distriktstævne Ebberup Rideklub 23-24/5 2009
Rikke Petersen / Walentino: LA4 57,9%
 juni Distriktstævne Dalum Rideklub 20-21/6 2009
Rikke Petersen / Walentino: LA4 65%
Rikke Petersen / Walentino: LA5 61,34%
 juni  Nationalt Araberstævne Middelfart 20-21/6 2009
 juli C-stævne, Fredemarksgård Rideklub 4-5/7 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LC spring = 2. plads.
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LB spring = 2. plads.
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LA spring = 1. plads.
Landsstævne Broholm Rideklub 23-26/7 2009
Rikke Petersen / Realist B: MA1 61,7%
august Distriktstævne Kellerup Rideklub
Emma L. Jensen / Foinix Dyrekær: LB spring   0 fejl, roset til alle med 0 fejl. 
Emma L. Jensen / Foinix Dyrekær: LA spring 4 fejl
C-stævne, Bellinge Rideklub 26/8 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULC spring = 1. plads.
Distriktstævne Davinde Rideklub 22-23/8 2009
Rikke Petersen / Walentino: LA4 59,8%
Rikke Petersen / RealistB: Prix sct. Georg 64,5% = 2 plads

Distriktstævne Ebberup Rideklub
29-30/8 2009
Rikke Petersen / Walentino: LA4 62,5%
 
 oktober C-stævne, Svendgorg Rideklub 3/10 2009
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULB spring = 1. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: LA spring = 4. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULA spring = 1. plads

Distriktstævne i Nørre Åby 10/10 2009
Emma Lykke Jensen / Foinix: LB spring = 1. plads
Emma Lykke Jensen / Foinix: LA spring = 1. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULB spring = 1. plads.

Distriktstævne Skovly Rideklub 11/10 2009
Rikke Petersen / Clinton: LA5 63,8% 

Distriktstævne FyensRideklub 
31/10 2009
Signe Kirk Kristiansen / Doolittle Jr.: LA6 59,5%
Rikke Petersen / Clinton: MB2 57,1% 
 
 November Distriktstævne FyensRideklub 1/11 2009
Signe Kirk Kristiansen / Doolittle Jr.: LA5 64% = 2. upl
Rikke Petersen / Clinton: MB3 58,5% 

Distriktstævne i Dalumgård 28-29/11 2009
Emma Lykke Jensen / Foinix: LA spring = 1. plads
Emma Lykke Jensen / Foinix: MB spring = dis
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULB spring = 1. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULB spring = 2. plads
Rikke Rosengaard Hansen / Bella: ULA spring = 4. plads

Distriktstævne Ebberup Rideklub
27-29/11 2009
Signe Kirk Kristiansen / Doolittle Jr.: MB2 65% = 6. plads
Signe Kirk Kristiansen / Doolittle Jr.: MB2 63,4%
Rikke Petersen / Clinton: MB2 63,4% 
Rikke Petersen / Clinton: MB3 57,5% 
Rikke Petersen / Realist: MA1 60,3%  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

rideklubben RIDO | v. Susi W. Hansen | Tlf.: 20 74 90 60 (indkørsel til RIDObanen til stævner: Hans Schacksvej 409, 5300 Kerteminde)